plagát Majstrovstvá Európy v CAS

V dňoch 08. až 14. augusta 2022 prebehli v známom streleckom areáli Domaniža XVII. Majstrovstvá Európy v CAS – Cowboy Action Shooting. Môžete si pod tým predstaviť kovbojskú streľbu, čo je strelecká disciplína s westernovou témou. Tento strelecký šport kombinuje historicky verné repliky zbraní s dobovými kostýmami. Slovensko ich striedavo s inými krajinami hostí už od roku 2008.

Ako to celé prebehlo

Počas týždňa bol priestor na bohatý športový program, sociálne aktivity aj kultúrnu vložku. Okrem strieľania si prišlo na svoje aj oko prítomných dám v „Costume contest“ – súťaži historických kostýmov. Pre pánov bola zas prichystaná súťaž v pití piva. Malým aj veľkým kovbojom odľahčil mešec, no potešil zberateľskú vášeň „Cowboy market“ – stánky s westernovým oblečením a doplnkami.

Budúcoročné Majstrovstvá Európy v CAS – kovbojskej streľbe, sa budú konať 8-12 augusta v Philippsburgu v Nemecku.

Video zostrih – Majstrovstvá Európy v CAS

Náš nový youtube kanál

Zároveň si dovoľujeme upozorniť na novozaložený youtube kanál oZbraniach SK, kde budeme pridávať videá zo súťaží, reportáže, recenzie a rozhovory. A kedže kažmému YT kanálu výrazne pomôže každé „like, share and subscibe“, prosíme Vás tiež o odber kanálu, lajky a zdieľanie videí na sociálnych sieťach.

Poďakovanie

Video k zverejneniu a štatistika z podujatia nám boli láskavo poskytnuté pánom doktorom Michalom Venglarčíkom, predsedom Slovenskej Asociácie Westernovej Streľby. S p. Venglarčíkom sme nedávno viedli rozhovor na tému zákazu oloveného streliva. Pokiaľ ste naň nenarazili, môžete si ho prečítať TU.

Majstrovstvá Európy v CAS – Výsledky 2022

Kompletné výsledky všetkých kategógii nájdete TU

Main Match

 1. Ray Heartless / 48er / 205,63
 2. Rephil / WRA/ 211,34
 3. Scattergun Scotsman / WRA / 225,15

Wild Bunch

 1. Colbert / WBM / 173,77
 2. Ace Curly / WBM / 187,54
 3. Bull Run / WBM /194,44

Long Range

100m Black Powder
 1. Ace Curly / LRBP / 92
 2. Captain Woodbury Kane / LRBP / 85
 3. Wild Charlie / LRBP / 82
100m Smokeless
 1. Quigley / LRS / 98
 2. Dedo / LRS / 97
 3. El Calvera / LRS / 96
50m Percussion Rifle
 1. Ace Curly / LRPR / 89
 2. Steve Colt / LRPR / 88
 3. Dedo / LRPR / 85

Zaujal Vás tento článok? Prihláste sa na odber noviniek:

Od Redakcia - Jozef

Vyštudovaný puškár, športový strelec a obhajca civilného držania zbraní bezúhonnými, mentálne vyspelými a dostatočne vycvičenými občanmi. Venujem sa histórii dlhých ručných palných zbraní od začiatku 20. storočia.